понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 77
home Фудбал

Каква легенда: Вида од терените на СП заврши во свињарник и ранеше прасиња, а фановите се мајтапеа со него (ФОТО)

Каква легенда: Вида од терените на СП заврши во свињарник и ранеше прасиња, а фановите се мајтапеа со него (ФОТО)

Хрватскиот репрезентативец Домагој Вида е едена од најголемите ѕвезди на ова Светско првенство кое се одржа во Русија.

Освен на теренот Вида ги воодушеви сите и надвор од него, па така на прославата во Загреб и Задар беше највесел од сите и ги освои симпатиите на навивачите.

Но, не поминаа ниту неколку дена, а фудбалерот кој се прослави по скандалот на СП, овој пат повторно ги воодушеви сите.

Вида заедно со својата сопруга и син завршил во свињарник каде ги хранелесвињите со пченка.

Фотографиите предизвикале вистинска бура од реакции и мајтапење со репрезентативецот.

-Секоја чест тоа е тој славонски дух. Чесен, едноставен, со големо срце и карактер. Браво легендо, стои во еден од коментарите.

-Прав Славонец, човекот кој обединува, а не раздвојува, стои во друг коментар.

Коронавирус