недела, 5. декември 2021. Вести денес: 84
home Фудбал

Каква гол машина-Халанд во елемент: 49 голови на 49 натпревари (ВИДЕО)

Каква гол машина-Халанд во елемент: 49 голови на 49 натпревари (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд во своите редови има вистинска гол-машина, играч кој тешко се наоѓа во денешно време, играч кој и покрај тоа што е млад веќе е страшен и повеќе од јасно е дека пред него е блескава иднина.

Тоа е напаѓачот Ерлинг Халанд кој се врати на терените на дуелот против Мајнц, дуел на кој беше прецизен во два направи, па во моментов има 49 голови на 49 натпревари во Бундеслигата.

Во продолжените погледнете ги сите реализации, мајстории на репрезентативецот на Норвешка.

Коронавирус