вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Каков натпревар на Вембли, Кјер ги врати Англичаните во живот со автогол!

Каков натпревар на Вембли, Кјер ги врати Англичаните во живот со автогол!

Англичаните за само неколку минути го израмнија резултатот со кои Данска водеше против нив. Автоголот на Кјер во 39 минута доведе до израмнување.

Неизвесноста е голема, возбудата и адреналинот се најприсутни моментално на Вембли.