среда, 27. мај 2020. Вести денес: 91
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Каков малер: ВАР му поништи три гола на ист фудбалер! (ВИДЕО)

Каков малер: ВАР му поништи три гола на ист фудбалер! (ВИДЕО)

Германскиот фудбалер Марио Гомез може да му биде бескрајно лут на ВАР-системот, кој му поништи три гола на еден натпревар.

Гомез настапува за Штутгарт во втората германска лига, а постигна три гола, кои сепак му беа поништени, а неговиот тим загуби од Сандхаузен со 1-2.

„Бев пријател настроен кон ВАР, зашто требаше да биде праведен, но за нас напаѓачите тоа е катастрофај. Тој систем, таков каков што го имаме е големо сра*е“, порача 34-годишниот напаѓач.

Коронавирус