понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 122
home Фудбал

КАКОВ ИДИОТ: Цел свет го презира Нејмар поради овој потег, а нему му е смешно! (ВИДЕО)

КАКОВ ИДИОТ: Цел свет го презира Нејмар поради овој потег, а нему му е смешно! (ВИДЕО)

Колку и да е генијален во своите фудбалски вештини, Нејмар (ќе) има големи проблеми со детинестиот карактер, кој го покажа уште еднаш, на синоќешната средба меѓу Рен и ПСЖ, францускиот Лига-куп.

Во еден дуел со противнички фудбалер, Нејмар го фаулираше, а овој падна. Судијата му даде жолт картон на Бразилецот, а тој тргна да му подаде рака на противникот за да стане. И го направи тоа, но кога овој се обиде да се фати за раката, Нејмар ја повлече и му се исмеа.

„Противниците често ме провоцираат. На крај и јас малку се пошегував. Знам дека ќе има полемики, но јас постојано се шегувам со пријателите. Зошто еднаш да не се пошегувам и со противниците“, изјави Бразилецот.

Коронавирус