петок, 16. април 2021. Вести денес: 24
home Фудбал

Како во најдобрите времиња: „Комити“ и „Војводи“ прославија 10 години братство, шоу за паметење (ФОТО+ВИДЕО)

Како во најдобрите времиња: „Комити“ и „Војводи“ прославија 10 години братство, шоу за паметење (ФОТО+ВИДЕО)

Конечно дочекаа да се израдуваат на вистински начин… Посетувајќи на најдобрите вардарови времиња, „Комитите“ сервирајќи прекрасно пиротехничко шоу на „Тодор Проевски“ ја прославија есенската титула на Вардар.

Овој пат, со силна поддршка и на „Војводите“ од Тетово одбележувајќи 10 години меѓусебно братство на двете навивачки групи.

Извор: Екипа.мк

Коронавирус