среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 82
home Фудбал

Како ќе изгледа Реал Мадрид во новата сезона!? (ФОТО)

Како ќе изгледа Реал Мадрид во новата сезона!? (ФОТО)

Како што е познато Зинедин Зидан нема добиено засилување ова лето во Реал Мадрид.

„Кралевите“ решија да се одмори во преодниот рок, но тимот не се смени премногу и шпанскиот шампион ќе влезе во новата сезона во скоро идентичен состав.

И покрај тоа Зидан ќе има многу опции за избор. Неговиот тим е комбинација на млади и искуство, и има широк избор на играчи на сите позиции.

Марка ги претстави можните варијанти на составот на Реал за новата сезона. Зидан има можност да комбинира со млади фудбалери, и ќе видиме кој ќе има простор да игра.

Локални избори 2021