понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Фудбал

Како да ги удри гром: Фудбалерите легнаа на тревата еден до друг, а тогаш публиката остана во шок (ВИДЕО)

Како да ги удри гром: Фудбалерите легнаа на тревата еден до друг, а тогаш публиката остана во шок (ВИДЕО)

Фудбалерите на унгарските второ лигаши Џера и Ниџерихазе овој викенд го играа мечот од 30 коло, а откако фудбалерите на Ниџерихазе го загуби мечот ги остави фановите во шок.

Имено при крајот на мечот двајца фудбалери се судрија прилично жестоко, а третиот трудејќи се да биде корисен за тимот им се придружи на двајцата и тројцата легнаа на тревата.

Епилогот од оваа ситуација се повеќе наликува на комична, а публиката коментирала дека тие личат како да ги погодило гром.

По „забавата“ им било пружено помош на фудбалерите, а како изгледаше целата ситуација погледнете во продолжение.

Коронавирус