вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 35
home Фудбал

Кајехон е сигурен за Валенсија

Кајехон е сигурен за Валенсија

Ветеранот Хозе Кајехон конечно ја отфрли понудата на Наполи за нов договор и ќе се пресели во Валенсија. 33-годишниот Шпанец ќе стане слободен агент на крајот на сезоната.

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо се надеваше дека ќе го задржи во тимот, но крилниот играч сака да се врати во татковината.

Севиља се обиде да го искуши Кејхон со зделка, но тој веќе ветил дека ќе потпише со Валенсија.

Поранешниот играч на Реал Мадрид пристигна во Наполи во 2013 година, запиша 336 натпревари и постигна 80 гола.

Оваа сезона, сепак, тој ја грее клупата и ова го натера да одлучи да го напушти „Сан Паоло“.