петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 151
home Фудбал

Каде ќе оди Антоан Гризман?

Каде ќе оди Антоан Гризман?

Раководството на Барселона, наводно, одлучило да го продаде Антоан Гризман во летниот рок.

Весникот „Каталонски спорт“ денеска објави дека по само една сезона Барселона е подготвена да го продаде Французинот, кој не се вклопи во тимот на „Ноу Камп“.

Барселона е заинтересирана да го донесе Лаутар Мартинез и тоа значи дека тие едноставно ќе мора да се ослободи од Гризман. Фактот дека Французинот би можел да биде продаден, испрати сигнал до клубовите кои со задоволство би го донеле.

Манчестер Јунајтед и Арсенал, наводно, се главни кандидати за неговиот потпис, и тие ќе бидат главни кандидати за трансфер на 29-годишниот напаѓач.

Потсетуваме, минатото лето Барселона за трансферот на Гризман од Атлетико плати 120 милиони евра, а сега тие се подготвени да го продадат за 20 милиони помалку.

Гризман има постигнато 14 гола на 37 одиграни натпревари оваа сезона и запиша четири асистенции.

Коронавирус