среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 156
home Фудбал

Јувентус во своите редови го посакува фудбалерот на Барселона – Каталонците подготвени се да го пуштат

Јувентус во своите редови го посакува фудбалерот на Барселона – Каталонците подготвени се да го пуштат

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за играчот од средниот ред на Барселона, Серхи Роберто. Клубовите веќе си размениле списоци на играчи кои би можеле да го преминат од едниот во другиот тим.

Според „Sport.es“, калчолигашот е заинтересиран за 28-годишниот Роберто, а Барса е подготвена да го пушти.

Јувентус првенствено ја цени разноврсноста на Роберто, кој може да игра на неколку позиции како во одбраната, така и во средниот ред. Веројатно е дека ако трансферот се случи, тој ќе се одвива како размена на играчи. Јуве е подготвен да понуди многу свои играчи, еден од нив е Миралем Пјаниќ.

ЕУРО 2020

Македонија