четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 105
home Фудбал

Јувентус со категорична позиција за Роналдо

Јувентус со категорична позиција за Роналдо

Кристијано Роналдо ќе остане во тимот на Јувентус за следната сезона. Ова е категорична позиција на раководството на клубот, пренесе денес „Калчомеркато“, повикувајќи се на извори од гигантот од Торино.

Во последните неколку месеци се шпекулира дека португалската суперѕвезда наскоро ќе се врати во неговиот поранешен клуб Реал Мадрид, но досега нема остварени контакти меѓу двете страни.

Во моментов Роналдо собира нето плата од 31 милион евра по сезона, што би претставувало проблем за секој клуб, со оглед на сложената финансиска состојба во светот предизвикана од пандемијата од коронавирусот.

Локални избори 2021