вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 140
home Фудбал

Јувентус се откажа од трансферот на Траоре

Јувентус се откажа од трансферот на Траоре

Напаѓачот на Вулверхемптон, Адам Траоре нема да се пресели во Јувентус, објави „Калчомеркато“.

Според изворот, раководството на италијанскиот шампион одбило да го исврши трансферот на 24-годишниот Шпанец поради високата цена на трансферот.

Во сезоната 2020/21, Траоре одигра пет натпревари за Вулверхемптон.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 40 милиони евра. (MИА)

Коронавирус