понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 149
home Фудбал

Јувентус се надева дека Роналдо ќе биде подготвен за мечот Барселона

Јувентус се надева дека Роналдо ќе биде подготвен за мечот Барселона

Фудбалскиот клуб Јувентус се надева дека Кристијано Роналдо ќе биде подготвен за мечот со Барселона во Лигата на шампионите.

Тоа го објавија италијанските медиуми.

Роналдо е позитивен на коронавирус, што се покажа со последниот тест.

Тој е во карантин во неговата куќа во Торино.

Наведено е дека Португалецот нема симптоми и тренира самостојно.

Нов тест ќе се направи во сабота, а доколку биде негативен, Роналдо ќе може да го напушти карантинот.

Јувентус ги обезбеди сите потребни документи, имајќи предвид дека правилата на УЕФА предвидуваат дека играчот не смее да има симптоми една недела пред натпреварот.

2020-10-23 14:18:03, од Влатче Зорба

Коронавирус