четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Фудбал

Јувентус сака да го размени Роналдо за Нејмар

Јувентус сака да го размени Роналдо за Нејмар

Јувентус очекува да се раздели со напаѓачот Кристијано Роналдо во летото 2021 година. Според „ Tuttomercatoweb“, италијанскиот клуб очекува да го размени Португалецот со ѕвездата на Пари Сен-Жермен и бразилската репрезентација Нејмар.

И на двајцата играчи клупските договори истекуваат во 2022 година, така што на крајот од сезоната ќе можат да менуваат екипи.

Оваа сезона, 35-годишниот Роналдо настапи на пет натпревари, постигна шест гола и забележа една асистенција, додека 28-годишниот Нејмар на шест средби постигна два гола и направи четири асистенции.

Коронавирус