петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Јувентус сака да го продаде Роналдо

Јувентус сака да го продаде Роналдо

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо може да го напушти клубот на лето, објави „АС“.

Според изворот, раководството на актуелниот италијански шампион сака да го растовари платниот список и да заработат пари од евентуалниот трансфер на 35-годишниот Португалец.

„Старата дама“ е подготвена да се раздели од напаѓачот за 100 милиони евра

Во тековната сезона на Серија А, Роналдо одигра пет натпревари, на кои постигна шест погодоци. (МИА)