среда, 27. мај 2020. Вести денес: 88
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Јувентус привлекува светска sвезда летото 2020 година

Јувентус привлекува светска sвезда летото 2020 година

Раководството на Јувентус планира да привлече уште една светска фудбалска везда. Ова ќе се случи во летото 2020 година, пренесува „Газета дело Спорт“. На списокот на „нјанконерите“ има 3 големи имиња.

Станува збор за напаѓачите на Пари Сен Жермен, Нејмар и Килијан Мбапе и играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед Пол Погба.

Мбапе и Погба се исто така трансфер цели на Реал Мадрид, а Нејмар е посакуван од неговиот поранешен клуб Барселона.

Францускиот играч од средниот ред веќе играше во Торино во 2012-2016 година. Со Јувентус стана четирикратен шампион на Италија. Погба има договор со Манчестер Јунајтед до летото 2021 година.

Коронавирус