вторник, 21. март 2023. Вести денес: 41
home Фудбал

Јувентус планира да го донесе Де Геа во Торино

Јувентус планира да го донесе Де Геа во Торино

Јувентус се вклучи во трката за трансфер на голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Геа.

Според англиските медиуми Де Геа е алката која недостасува за италијанскиот клуб да завладее со Европа.

Во моментов мрежата на голот на италијанскиот шампион ја чуваат полскиот голман Војчек Шчешни и младиот Италијанец, Матија Перин.

Де Геа пред неколку дена одлично бранеше на натпреварот меѓу Јунајтед и Јувентус, а во клубот од Торино  на него гледаат како на наследник на Џанлуиџи Буфон. (МИА)

loading...