понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 94
home Фудбал

Јувентус не сака да го продолжи договорот со Дибала

Јувентус не сака да го продолжи договорот со Дибала

Јувентус одлучи да не го продолжува договорот со напаѓачот Пауло Дибала.

Според весникот „Калчо Меркато“, торинскиот клуб го повлекол својот предлог за продолжување на соработката. Самиот фудбалер сакаше да остане во Јувентус под услов да добива 10 милиони евра годишно.

Дваесет и седумгодишниот Аргентинец игра во торинскиот клуб од 2015 година. Неговиот договор со Јувентус трае до летото 2022 година.

Претходно, управата на клубот го суспендираше играчот на неколку натпревари поради фактот што тој ги прекршил мерките на претпазливост за време на пандемијата на коронавирус присуствувајќи на настан полн со луѓе.

Коронавирус