сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Јувентус му нуди размена на Арсенал за да добие нов голгетер

Јувентус му нуди размена на Арсенал за да добие нов голгетер

Француските медиуми пишуваат дека Андреа Пирло сака да купи нов напаѓач, а изборот паднал на Александре Лаказет, кој наскоро би можел да го напушти Арсенал.

Јувентус е подготвен да го понуди Даглас Коста, кој веќе недели е еден од фудбалерите кои летово ќе го напуштат италијанскиот шампион.

Арсенал, наводно, за Лаказет бара 35 милиони евра, но би можел да се согласи на овој интересен предлог од Јувентус.