четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 13
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Јувентус ќе го продолжи договорот со Де Лихт

Јувентус ќе го продолжи договорот со Де Лихт

Италијанскиот фудбалски клуб Јувентус е пред конечен договор за продолжување на соработката со нивниот играч од одбраната, Матијс Де Лихт.

Во последно време холандскиот стопер се појави како можна опција за тимот на Манчестер Јунајтед каде на клупата ќе седне поранешниот тренер на Де Лихт од Ајакс, Ерик Тен Хаг.

Актуелниот договор на стоперот со Јувентус има важност до 2024 година, но од клубот од Торино сакаат да го зачуваат фудбалерот уште подолго.

 

Коронавирус