среда, 8. декември 2021. Вести денес: 39
home Фудбал

Јувентус е подготвен да го купи Мората за 45 милиони евра

Јувентус е подготвен да го купи Мората за 45 милиони евра

Јувентус оваа зима има желба да го откупи договорот на играчот на Атлетико, Алваро Мората.

Според Тутоспорт, торинскиот клуб е подготвен да ги откупи правата на фудбалерот кој е на позајмица во Јувентус. За таа цел раководството на „старата дама“ е подготвено да даде 45 милиони евра.

Оваа сезона, 28-годишниот Шпанец настапи на осум натпревари на сите турнири, постигна шест гола и направи две асистенции.

Коронавирус