недела, 5. јули 2020. Вести денес: 115
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Јуве потврди за двајца излечени, молчи за Дибала

Јуве потврди за двајца излечени, молчи за Дибала

Јувентус денес издаде долга изјава во која ги најави клупските мерки во однос на пандемијата од коронавирус.

Се споменува дека Даниеле Ругани и Блеиз Матуиди се излечени од инфекцијата, но ништо не се зборува за третиот пациент во тимот, Пауло Пауло Дибала.

Во последните неколку дена се појавија информации дека Аргентинецот дал негативен тест за присуство на КОВИД-19 во неговото тело, а се очекуваше и втора потврда.

– Ругани и Матуиди поминаа преку двоен дијагностички тест за коронавирус. Резултатите беа негативни. Затоа, играчите беа прогласени за озздравени на 15 април и веќе не се под самоизолација, се вели во извештајот.

Ова ќе им овозможи да продолжат со индивидуалните тренинзи во клупската база.

Парламентарни избори 2020