понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 65
home Фудбал

Јуве не сака да му плаќа 10 милиони евра годишно на Рабио

Јуве не сака да му плаќа 10 милиони евра годишно на Рабио

Преговорите помеѓу Адријан Рабио и Јувентус може да пропаднат, пишуваат медиумите во Италија.

Францускиот играч од средниот ред сака да добие 10 милиони евра за сезона, но Јувентус му нуди 7. Торинскиот тим сака да потпише 5-годишен договор со играчот и при добри игри, тој ќе добива соодветни финансиски бонуси.

Претходно денес, спортскиот директор на Јуве, Фабио Паратичи го потврди својот интерес за Рабио.

Коронавирус