сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 130
home Фудбал

Јуве ќе го објави трансферот на Чан по финалето во ЛШ

Јуве ќе го објави трансферот на Чан по финалето во ЛШ

Трансферот на Емре Чан во Јувентус е сигурен и ќе биде објавен официјално по финалето во Лигата на шампиони.

Германскиот репрезентативец има договор со Ливерпул до 30 јуни и „бјанконерите“ ќе успеат да го привлечат како слободен агент.

Неколку месеци веќе се шпекулира за неговиот трансфер во Јуве, а според италијанските медиуми, тој веќе е сигурен. Чан ќе потпише петгодишен договор и ќе добие 5 милиони евра по сезона плус бонуси.

По финалето во ЛШ, Чан ќе отпатува за Торино, каде што ќе ги помине лекарските прегледи.

Коронавирус