петок, 24. септември 2021. Вести денес: 133
home Фудбал

Јунајтед во „пол-позиција“ за потписот на Рубен Невеш

Јунајтед во „пол-позиција“ за потписот на Рубен Невеш

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед е во пол-позиција за потписот на ѕвездата на Вулверхемптон, Рубен Невеш. Плејмејкерот на Вулвс е идеална опција за средниот ред на „црвените-ѓаволи“ особено по тоа што се поизвесно е заминувањето на Пол Погба.

Се поголеми се шпекулациите дека Погба ќе замине во Пари Сен Жермен, а одличниот Португалец би требало да биде достојна замена за Французинот. Покрај Јунајтед во игра за потписот на Невеш е и Арсенал.

Коронавирус