четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 128
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Јунајтед уверени дека Погба ќе остане во клубот

Јунајтед уверени дека Погба ќе остане во клубот

Управата на Манчестер јунајтед е уверена дека играчот од средниот ред Пол Погба нема да го напушти тимот.

Раководството на „црвените ѓаволи“ очекува дека 27-годишниот играч од средниот ред ќе остане во Манчестер, и покрај тоа што претходно беше соопштена желбата на играчот да се врати во Јувентус.

Во британските медиуми се појавија информации за интересот за Французинот од страна на Реал Мадрид. Манчестер јунајтед планира да ја активира опцијата за продолжување на договорот со Погба до 2022 година, со цел да ги отстрани сите прашања во врска со иднината на нивниот играч.

Во сезоната 2019/20, Погба настапи на седум натпревари во Премиер лигата, на кои оствари две асистенции. Во поголемиот дел од сезоната, Французинот се обиде да се ослободи од повредата на стапалото, а во јануари беше подложен на операција.

Коронавирус