сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Фудбал

Јунајтед му нуди договор на Кавани од 250.000 фунти неделно

Јунајтед му нуди договор на Кавани од 250.000 фунти неделно

Манчестер јунајтед има намера да го задржи напаѓачот Единсон Кавани во своите редови и по истекот на актуелниот договор.

Според „Сан“, Јунајтед на 34-годишниот Уругваец му нудат нов договор со плата од 250 илјади фунти неделно. Сегашниот договор на фудбалер важи до крајот на сезоната 2020/21.

Кавани се приклучи на Манчестер јунајтед во октомври 2020 година како слободен играч.

Оваа сезона, напаѓачот има одиграно 34 натпревари за тимот, постигнато 14 голови и остварени пет асистенции.

Коронавирус