петок, 10. јули 2020. Вести денес: 102
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Фудбал

Јунајтед ја договори „трансфер-бомбата“, доаѓа најголемото засилување

Јунајтед ја договори „трансфер-бомбата“, доаѓа најголемото засилување

Манчестер Јунајтед и Сергеј Милинковиќ-Савиќ постигнале устен договор околу трансферот на играчот на Лацио на „Олд Трафорд“. Следен чекор ќе бидат преговорите на неговиот агент со клубот, тврдат британските медиуми.

Сепак комплетирањето на трансферот е во голема зависност од заминувањето на Пол Погба во Реал Мадрид. Шпанскиот тим сака да го земе Французинот, но Јунајтед за него бара 150 милиони фунти.

Матеја Кежман го застапува Милинковиќ-Савиќ и тој треба да преговара за понудата од пет години. Во меѓувреме, тренерот на Лацио, Симоне Инзаги изјави дека сака да го задржи во неговиот тим, но и призна дека не може да го натера да остане во Италија.

Парламентарни избори 2020