недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 105
home Фудбал

Јунајтед го продолжи договорот на Де Хеа за уште една година

Јунајтед го продолжи договорот на Де Хеа за уште една година

Раководството на Манчестер Јунајтед го продолжи договорот на голманот Давид де Геа за уште една година до летото 2020 година, објавија англиските медиуми.

Шпанецот, кој во последните години стана еден од најдобрите голмани во светот, преговараше со клубот за нов долгорочен договор веќе околу една година, но засега без успех.

Според англиските медиуми Де Хеа инсистира за плата од 350.000 фунти неделно, што ќе го доближи до највисокоплатениот фудбалер во клубот – Алексис Санчез.

Коронавирус