четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 14
home Фудбал

Јунајтед го победи Челси по трет пат оваа сезона

Јунајтед го победи Челси по трет пат оваа сезона

Во премиерлигашки натпревар од 26. коло, Манчестер јунајтед синоќа на гостувањето во Лондон го совлада Челзи со 2:0.

Головите ги постигнаа Ентони Марсијал и Хари Мегваер.

За „сините“ ова беше трет пораз од Јунајтед оваа сезона, два во првенството и еден во Лига купот.

Челси со 41 бод го зазема четвртото место во поредокот во Премиер лигата, додека Манчестер Јунајтед со 38 бода се наоѓа на седмата позиција.

Коронавирус