вторник, 11. август 2020. Вести денес: 64
home Фудбал

Јунајтед ги започнува преговорите за нов договор со Погба

Јунајтед ги започнува преговорите за нов договор со Погба

Манчестер Јунајтед сака да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Пол Погба, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според Романо, раководството на клубот започнало преговори со агент на 27-годишниот Французин, Мино Рајола. Страната на Погба го чека првиот предлог од Манчестер Јунајтед. Продолжувањето на договорот сè уште не е договорено.

Погба настапи на 13 натпревари за Манчестер Јунајтед во сезоната 2019/20.

Коронавирус