петок, 30. септември 2022. Вести денес: 150
home Фудбал

Јовиќ среќен што се врати во Ајнтрахт

Јовиќ среќен што се врати во Ајнтрахт

Напаѓачот Лука Јовиќ е уверен дека неговото враќање од Реал Мадрид во Ајнтрахт Франкфурт е правилен потег.

– Мислам дека враќањето во Ајнтрахт Франкфурт е напредок за мене. Нема сомнение дека тоа беше правилна одлука, во овој тим сè ми одговара. Главната работа е дека тимот е успешен. Кога тимот покажува позитивни резултати, јас се чувствувам задоволен. Ќе се обидам да му помогнам на Ајнтрахт колку што можам, изјави Јовиќ за шпански „АС“.

Србинот е на позајмица во Ајнтрахт од јануари 2021 година. На негова сметка се три гола на осум натпревари за бундеслигашот.

Дваесет и тригодишниот Јовиќ веќе играше за клубот од Франкфурт од 2017 до 2019 година, по што се пресели во Реал Мадрид за 63 милиони евра.

Коронавирус