четврток, 30. март 2023. Вести денес: 129
home Фудбал

Јовиќ на мечот против Русија постигна исто колку во Реал за една и пол година

Јовиќ на мечот против Русија постигна исто колку во Реал за една и пол година

Напаѓачот на Србија, Лука Јовиќ постигна два гола на мечот од Лигата на нации против Русија (5:0).

Јовиќ на оваа средба постигна толку погодоци, колку во целата своја кариера во Реал Мадрид.

Србинот игра во клубот од Мадрид од јули 2019 година. За тоа време, тој постигна два гола на 32 натпревара на сите турнири.