четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 127
home Фудбал

Јирген Клоп заминува од Ливерпул, веќе се знае замената

Јирген Клоп заминува од Ливерпул, веќе се знае замената

Менаџерот на англиски Ливерпул, Јирген Клоп, според германските медиуми, донел конечна одлука за неговата иднина.

Наводно Клоп веќе ја прифатил понудата за замена на Јоаким Лев на клупата на германската фудбалска  репрезентација.

Лев има договор со Германија до 2022 година и завршува по Светското првенство во Катар, а како што стојат работите, тој нема да биде продолжен. Доколку резултатите не бидат најдобри, Лев би можел да замине уште летово по Европското Првенство.

И Ливерпул не седи со скрстени раце и веќе ја бараат замената на Клоп, а според информациите од Островот најверојатно тоа ќе  биде клупската легенда Стивен Gerерард, кој со неверојатен успех во Шкотска го води Глазгов Ренџерс и е на прагот да ја освои титулата во оваа земја.

Коронавирус