среда, 7. декември 2022. Вести денес: 34
home Фудбал

‘Јас сум Златан’ – фантастична најава за филмот посветен на Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

‘Јас сум Златан’ – фантастична најава за филмот посветен на Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Една од најконтроверзните личности во фудбалот – Златан Ибрахимовиќ ќе добие и филм режиран според автобиографијата на Швеѓанецот наречена „Јас сум Златан“.

Трејлерот за филмот кој ќе го опфати целиот живот на Ибрахимовиќ изгледа навистина моќно, а филмот за прв пат ќе биде прикажан на 17 септември во Шведска.

Qatar 2022