понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Јармоленко со порака пред мечот со Македонија

Јармоленко со порака пред мечот со Македонија

Еден од најдобрите фудбалери на Украина, Андриј Јармоленко испрати порака до навивачите пред мечот со Македонија на ЕП во рамките на второто коло од групата Ц.

Фудбалерот е благодарен на големата поддршка што ја има од нив и дека тие во следниот меч ќе бидат многу подобри.

Коронавирус