недела, 4. декември 2022. Вести денес: 69
home Фудбал

Јапонската репрезентација го шокираше светот- кога ќе ја видите нивната соблекувална по катастрофалниот пораз ќе се онесвестите (ФОТО)

Јапонската репрезентација го шокираше светот- кога ќе ја видите нивната соблекувална по катастрофалниот пораз ќе се онесвестите (ФОТО)

Јапонците убедливо го одбележаа ова Светско Првенство кое се одржува во Русија.

Откако со денови се пишуваше за јапонските фанови кои по мечевите го исчистеа ѓубрето од стадионот, овој пат освен јапонските фанови големо внимание привлече и јапонската репрезентација.

Имено откако вчера Јапонија го загуби мечот во последните минути од Белгија и не успеа да се пласира во четврт финалето на СП, тие го шокираа светот.

Тие ја напуштија соблекувалната исто како и да не биле во неа, а покрај чистењето на истата тие на русите им посакале и топло благодарам на руски јазик „Спасибо“, погледнете.

Коронавирус