четврток, 4. март 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Јаховиќ за влакно го избегна земјотресот во Турција и испрати емотивна порака! (ФОТО)

Јаховиќ за влакно го избегна земјотресот во Турција и испрати емотивна порака! (ФОТО)

Турција утринава ја потресе силен земјотрес од 6,8 степени по кој загинаа 22 лица, а голем број се исчезнати. Епицентарот бил во градот Елазиг само 100 километри од Малатија.

Македонскиот фудбалер Адис Јаховиќ пред само неколку дена си замина од Малатијаспор и потпиша за Анталијаспор и за влакно ја избегна катастрофата. Тој утринава се огласи преку социјалните мрежи. Им посака на луѓето во регионот на Елазиг и Малатија да бидат добро во овие тешки моменти.

Според информациите во медиумите од Турција бројот на загината ќе порасне, бидејќи многу луѓе се сметаат за исчезнати и се наоѓаат под урнатините.

Коронавирус