сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Јаховиќ постигна два гола за Гезтепе (ВИДЕО)

Јаховиќ постигна два гола за Гезтепе (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Адис Јаховиќ повторно е стрелец за неговиот Гестепе во натпреварот против Газиантеп.

Јаховиќ кој редовно покажува дека има капацитет да биде предводник на оваа екипа, вечерва постигна два гола.

Прво постигна гол од белата точка, а вториот беше од игра и беше главниот „виновник“ за победата на неговата екипа.

Коронавирус