среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 86
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Фудбал

Ја заврши кариерата, а сега одгледува марихуана: Легендарниот фудбалер има нова работа (ВИДЕО)

Ја заврши кариерата, а сега одгледува марихуана: Легендарниот фудбалер има нова работа (ВИДЕО)

Ги закачи копачките на клин, па засади марихуана. Марк Брешано, легендарниот австралиски репрезентативец и поранешен фудбалер на Лацио, Емполи, Палермо и Парма има нова работа.

Некогаш беше фудбалер, а сега одгледува канабис кој се користи во медицински цели. 38 годишниот поранешен фудбалер живее во Мелбурн, а баш таму и се наоѓа неговата фарма.

-Овие денови вложувам пари во недвижнини, но се занимавам и со култивизирање на канабисот. Учам со партнерот кој работи на производство лекови на база на марихуана, а се би требало да почне во наредната една година. Копанијата со вика Гринхоу. Набавивме дозволи, направивме сајт, но и понатаму имаме многу работа. Во овој момент одиме во САД, Канада и Европа, како би учеле од експерти, истакна тој и додаде:

-Ми недостасува фудбалот.

Дали очекувавте дека овој легендарен фудбалер ќе заврши ја кариерата баш на ваков начин?

Коронавирус