четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Ја воодушеви цела Барселона: Македонката Андонова во стилот на Шаќири со гол директно од корнер (ВИДЕО)

Ја воодушеви цела Барселона: Македонката Андонова во стилот на Шаќири со гол директно од корнер (ВИДЕО)

Наташа Андонова е првата македонска фудбалерка која успеа да го повтори ремек делото на Артим Шаќири во Саутемптон и да постигне гол од корнер.

Во натпреварот кој се одигра во саботата, Барселона славеше со 4-1 на дуелот против Валенсија, а Андонова погоди директно од корнер во убедливата победа на каталонскиот гигант и го воодушеви целиот нејзин тим.