понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 156
home Фудбал

Ја препознавате ли една од најголемите фудбалски ѕвезди? Пред 12 години сакаше да игра за Ливерпул, е денес е дел од лутиот ривал (ВИДЕО)

Британските новинари најдоа интересно интервју со Белгиецот, на кое тој на 14 години кога ги бранеше боите не Гент, со воодушевување зборуваше за тимот од Енфилд.
Ја препознавате ли една од најголемите фудбалски ѕвезди? Пред 12 години сакаше да игра за Ливерпул, е денес е дел од лутиот ривал (ВИДЕО)

Белгискиот фудбалер Кевин Де Брујн блеска во дресот на Манчестер Сити, а благодарејќи на одличните партии во синиот дрес стана миленик на фановите, а пред 12 години сонувал да игра за големиот ривал на својот клуб, Ливерул.

Британските новинари најдоа интересно интервју со Белгиецот, на кое тој на 14 години кога ги бранеше боите не Гент, со воодушевување зборуваше за тимот од Енфилд.

-Мојата омилена екипа е Ливерпул, а омилен играч Мајкл Овен. Сонот ми е еден ден да заиграм за Ливерпул, кажа тогаш младиот Де Брујн.

Коронавирус