среда, 12. август 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Ја прекрши забраната за било какви изјави од страна на клубот: Сала му се јавил на еден свој соиграч од авионот и му рекол нешто ужасно

Ја прекрши забраната за било какви изјави од страна на клубот: Сала му се јавил на еден свој соиграч од авионот и му рекол нешто ужасно

Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала и неговиот пилотот и понатаму се водат како исчезнати, а потрагата по авионот е запрена и треба да продолжи утре.

Неговите другари од поранешниот клуб и неговиот тренер се во шок.

– Вчера бевме заедно овде во клубот. Дојде да се поздрави… И сега ова…, во шок е тренерот на Нанта, Вахид Халихоџиќ.

 

View this post on Instagram

 

‪La ultima ❤️ ciao @FCNantes 👋🏻💛💚‬

A post shared by Emiliano Sala (@emilianosala9) on

– Свесни сме дека големи се шансите вистината да биде тешка. Ова е голем шок за сите. Тој е олицетворие на тоа како треба да биде еден човек, додал поранешниот негов тренер.

Фудбалерот непосредно пред исчезнувањето се слушнал со еден негов соиграч.

Никола Паола, откри нешто морничаво. Тој изјави дека Емилијано му се јавил пред исчезнувањето на авионот.

– Тој ми рече: „Возењето е незгодно, се плашам…“

Коронавирус