понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 101
home Фудбал

Извршена жрепка за прелиминарниот круг во Лигата на шампионите

Извршена жрепка за прелиминарниот круг во Лигата на шампионите

Во седиштето на УЕФА денес беше извршено извлекување на двојките за мини-турнирот во Приштина преку кој ќе биде одреден еден патник за првото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Како што објави УЕФА, во полуфиналето ќе играат:

Фероникели (Косово) – Линколн Ред ИМПС (Гибралтар) и
Тре Пене (Сан Марино) – Санта Колома (Андора).

Полуфиналињата се закажани за 25 јуни, додека финалето ќе се игра на 28 јуни.

Сите натпревари ќе се одржат во главниот град на Косово на стадионот „Фадил Вокри“

Локални избори 2021