петок, 3. декември 2021. Вести денес: 136
home Фудбал

Извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Во Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) денеска беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија.

Беласица – Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев – Победа ќе спорат за место во финалето на Купот на Македонија.

Првите натпревари се играат на 27 февруари 2019. година, а реванш натпреварите се закажани за 10 април 2019 година.

Коронавирус