среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 37
home Фудбал

Извлечени двојките за осминафиналето во Купот на Македонија

Извлечени двојките за осминафиналето во Купот на Македонија

Во „Куќата на фудбалот“ денес беа извлечени осминафиналните двојки за натпреварите од Купот на Македонија.

Бранителот на трофејот Шкендија за противник го доби Кит-Го.

Двојки:
ГФК ТИКВЕШ – РАБОТНИЧКИ
КФГ ГОСТИВАР – ПОБЕДА
ВАРДАР – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.
СКОПЈЕ – СИЛЕКС
ШКЕНДИЈА – КИТ-ГО
БРЕГАЛНИЦА – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ПЕЛИСТЕР – БЕЛАСИЦА

КОРАБИ е слободен во оваа фаза.

Првите натпревари се закажани за 19 септември, реваншите на 3 октомври.

Коронавирус