четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Фудбал

Извлечени двојките за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

Извлечени двојките за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

Во Фудбалската федерација на Македонија денес се одржа ждрепка за осминафиналната фаза од националниот куп.

Извлечени се следниве двојки:

Академија Пандев – Вардар
Македонија Ѓ.П. – Каменица Саса
Шкендија – Гостивар
Шкупи – Кит Го
Кожуф – Силекс
Струга Трим Љум – Работнички
Брегалница – Беласица
Ренова – Пелистер.

Натпреварите се закажани за 21 октомври.

Коронавирус