среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Фудбал

Извлечени двојките за четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

Извлечени двојките за четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

На денешното извлекување во „Куќа на фудбалот“ беа одредени двојките за четвртфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија.

За место меѓу најдобрите четири екипи ќе одлучуваат натпреварите:

Академија Пандев – Шкупи
Струга Трим Лум – Ренова
Беласица – Македонија Ѓ.П.
Силекс – Шкендија.

Ќе се игра само еден натпревар, без реванши. Средбите се закажани за 25 ноември 2020 година. (MИА)

Коронавирус