петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 45
home Фудбал

Иван Тричковски повторно стрелец за АЕК, но беше поразен од тимот на Чеде Јаневски (ВИДЕО)

Иван Тричковски повторно стрелец за АЕК, но беше поразен од тимот на Чеде Јаневски (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски повторно беше стрелец за неговиот АЕК Ларнака во плеј-оф разигрувањето од шампионатот на Кипар, но неговиот тим загуби на гостувањето од Олимпијакос со 2-1.

Тимот кој го предводи поранешниот македонски селектор Чеде Јаневски, со пресврт дојде до победата откако Тричковски погоди за гостите за 0-1 уште во 11. минута од пенал.

https://www.youtube.com/watch?v=sC0t1H_Po74&feature=emb_title

Коронавирус